PostHeaderIcon Záhrada

Hobby - Záhrada

Niečo o záhrade

Len pre názornosť uvádzam, že rozloha záhrady je 1300 m2, čo je dosť na prácu, radosť i oddych. Okrem zeleninovej, kvetinovej a oddychovej časti, sú tu aj ovocné stromy, ktoré dávajú aj pozitívny vzhľad celej záhrade. Vytvárajú príjemnú „slnečníkovú“ atmosféru v horúcich letných dňoch.Okolie je z hornej i spodnej časti bez susedov, Je to neobrobená, zarastená pôda, kde sa nájde množstvo užitočných liečivých rastlín i veľa myšacej potravy pre naše mačky.

Záhrada ako super relax - oddych - pohoda

Ovocie obsahuje množstvo látok potrebných pre zdravý vývoj ľudského organizmu. Sú to predovšetkým vitamíny, minerálne soli, sacharidy, organické kyseliny, bielkoviny, tuky, alkaloidy, fytoncídy, pektíny, triesloviny, vlákniny a ďalšie vzácne zložky. Ovocie má aj liečivé účinky a preto sa ho oplatí pestovať.

Ovocné stromy v záhradePestovanie ovocných stromov nie je však jednoduché, je náročnejšie ako pestovanie zeleniny, žiada si viacej rozmýšľania.

Stromy majú prinášať Úrodu oveľa dlhšie ako zelenina, nedajú sa jednoducho presádzať, nemožno operatívne meniť „osevný plán". Všetky ťažkosti sa však dajú prekonať, keď človek vie, „ako na to".

Poslanie týchto stránok je jednoduché, Odovzdať skúsenosti, pochváliť úrodu, zdokonaliť sa, konkurovať dovozcom, byť nezávislý, získať pre pestovanie ovocných stromov a drobného ovocia všetkých, ktorí s ich pestovaním doteraz z rôznych príčin váhajú.

Chceme všetkým pestovateľom pomôcť v začiatkoch, ktoré nie sú jednoduché a ľahké, aby nepodcenili to, čo sme zanedbali na našej záhrade.zamilovaná mrkvička

Začíname radami, ako kupovať ovocné stromčeky, ako a kedy ich sadiť, Čo robiť, aby prinášali bohatú úrodu. Pokračujeme radami i skúsenosťami, ako pestovať jednotlivé druhy ovocných stromov a drobného ovocia.

Ktoré ovocie môžete vo svojej záhradke pestovať, to závisí hlavne od klimatických podmienok, polohy pozemku a v nie poslednom rade aj od druhu pôdy. Pôvodne sme si mysleli, že pestovať budeme všatko, na čo máme chuť. Záhrada však má spomínané "parametre" a tie sa zmeniť nedajú. Časom sme museli prispôsobiť štruktúru stromov, nevhodné zlikvidovať a posadiť také druhy a odrody, ktoré sú pre našu záhradu vhodné.

Veríme, že tieto stránky budú dobrým pomocníkom nielen pre začínajúcich pestovateľov ovocia, ale aj pre tých, ktorí s jeho pestovaním majú už skúseností.

Čitajte viac o skúsenostiach zo záhrady...

Posledná úprava (Pondelok, 24 Október 2011 11:15)

 
PrihlásenieŠtatistika
Členovia : 4
Článkov : 27
Webové prepojenia : 22
Počet zobrazení obsahu : 326647
Máme online 14 hostí 
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes18
mod_vvisit_counterVčera99
mod_vvisit_counterTento týždeň524
mod_vvisit_counterMinulý týždeň914
mod_vvisit_counterTento mesiac630
mod_vvisit_counterMinulý mesiac3594
mod_vvisit_counterVšetky dni549511

Online (20 minutes staré): 7
Tvora IP: 18.205.60.226
,
Dnes je: 06. 12. 2019
Hľadaj
Anketa
Dizajn stránok